Afgelopen week maakten we met onze stichting Fun2Care een stadswandeling door ‘s-Hertogenbosch met deelnemers en vrijwilligers van ABC leer mee. Aan de hand van verschillende kunstwerken waaraan we hebben gewerkt, leerden de deelnemers op een ongedwongen manier termen als een bolder, ballastkist, een puntdeur en een boven- en benedenhoofd.
Vanaf Sluis 0 liepen we over de Hinthammerbrug, en via de Zuidwillemsvaart naar de Kasterenbrug. Die kon behouden worden door er een fietsbrug van te maken. Door de Jan Heinsstraat liepen we tot aan het Water en Vuurplein. Wij hebben daar de restauratie begeleid van de metselwerkboogbrug en voor de Zevensteense brug maakten we de herberekeningen en het ontwerp van het nieuwe brugdek. Een uitdagende klus door de aansluiting aan de bestaande monumentale panden.


Bij de Orthenbrug hielden we even halt bij het brugwachtershuisje. Dat hebben we vorig jaar opgeknapt voor Stichting Weeshuisjes. De brugwachtershuisjes die centraal in de stad liggen, hebben een nieuwe, sociale functie als ontmoetingsplek. Via de Citadel, waar een van de punten is verwijderd voor de aanleg van het kanaal, liepen we over de Sortiebrug, waarvoor we de uitvoering hebben begeleid. Ten slotte gingen we naar de Diezebrug, met uitzicht op de door ons ontworpen spoorbrug.


Bij Willem Twee praatten we nog even verder, uiteraard met een Bossche bol! En als kers op de taart kregen we een rondleiding door het prachtige, monumentale pand.
Stichting ABC leer mee heeft als doelstelling de Nederlandse taal voor iedereen toegankelijk te maken. Op zes verschillende locaties in ’s-Hertogenbosch geven docenten en een geweldig team vrijwilligers jaarlijks gratis taalles aan iedereen die het Nederlands wil leren of er beter in wil worden.



