Gisteren was het startoverleg voor de vervanging van de Raambrug in Escharen. De ruim 50 jaar oude brug is sinds vorig jaar beperkt voor zwaar verkeer. Omdat het huidige dwarsprofiel weinig mogelijkheden biedt, is gekozen voor vervanging. In opdracht van de gemeente Land van Cuijk verzorgen we de contractvoorbereiding. We begeleiden de gemeente om tot een passend VO te komen en werken dit vervolgens uit naar een besteksontwerp en een bestek.
𝗗𝘂𝘂𝗿𝘇𝗮𝗮𝗺𝗵𝗲𝗶𝗱
De gemeente vraagt in dit project specifiek aandacht voor duurzaamheid. Voor de VO-fase voeren we een variantenstudie uit waarin duurzaamheid een belangrijk criterium is. Het behouden van de onderbouw zien we hier nadrukkelijk als kans.
Daarnaast komt de bestaande houten fietsbrug uit 2011 vrij in het project. Met het oog op hergebruik zullen we de gemeente helpen met de herbestemming.
𝗕𝗲𝘁𝗿𝗼𝗸𝗸𝗲𝗻𝗵𝗲𝗶𝗱
Mooi is ook hoe de verschillende belanghebbenden worden meegenomen in het proces. Voordat we aan de slag gaan met het VO inventariseren we de wensen en behoeftes van de stakeholders. De ontwerpen zullen we tijdens een bewonersavond voorleggen aan de omwonenden en de dorpsraad. Maar ook het Waterschap en de nutsbedrijven denken met ons mee. Zo wordt het een integraal project met oog voor alle betrokkenen.
Naar verwachting komt het uitvoeringscontract in 2027 op de markt.


